RSS
środa, 12 marca 2014

Od lat można zauważyć, że produkty ze znanym logo są bardziej popularne niż takie same bez metki znanego producenta. Jednak jest wiele osób, które projektują własne rzeczy korzystają z inspiracji znanymi logotypami. Aczkolwiek nie jest to podróbka.

Ciekawą kolekcję ostatnio zrobił Mike Frederiqo, który na swoich pracach zamieścił logo typy znanych marek stworzone z ich twarzy! Na przykład w literę C zamieniła się sama Coco Chanel. Ralph Lauren tworzy swoje logo, a Louis Vuitton wygląda jak litery LV.

 

Jak dla mnie takie grafiki wyglądają świetnie! O wiele ciekawiej niż tradycyjne logo tych marek.


 

14:54, polkascra
Link Dodaj komentarz »
piątek, 31 stycznia 2014

Raz w życiu warto sobie kupić nie tylko ładny zegarek, ale też trwały. Nie każdego stać, żeby co roku kupować sobie nowy czasomierz. Dlatego też trzeba patrzeć co się kupuje. Ja staram się inwestować w wyroby z dobrych jakościowo materiałów. Ręcznie robioną biżuterię ze srebra i na przykład kryształów. Jak sweter to tylko kaszmir lub wełna owcza. Lubię buty z zamszu i kupuje tylko te ze skórzaną wkładką.

 

Chciałam sobie kupić porządny zegarek, który będzie działał przez kilka lat co najmniej. Dlatego sprawdzając ofertę sklepów internetowych poczytałam również o samych markach i ich historii. Zdecydowałam się na zegarek marki Delbana.

 

Klasyczny czarny pasek ze skóry i srebrna koperta wyglądają bardzo elegancko. Zegarek jest w sam raz na moją chudą rękę. Zegarek jest też leciutki. Praktycznie go nie czuć na ręce. Kupiłam go w tym sklepie http://www.zegarek.net/zegarki/delbana/index.html Bardzo szybko przyszedł kurierem DHL za co nie zapłaciłam ani grosza. Sam zegarek kosztował 491 zł, czyli dość sporo, ale mam pewność, że będzie działał kilka lat, a jak się wymieni baterię to jeszcze dłużej.

13:47, polkascra
Link Komentarze (1) »
środa, 03 lipca 2013

Samodzielne wykonywanie biżuterii nie tylko wymaga wielkiej wprawy, ale także inwencji twórczej. Jeśli chcemy mieć ładny komplet biżuterii nie musimy kupować go u jubilera, ale żeby nasza praca była doceniona musi być oryginalna. Zwłaszcza gdy chcemy odsprzedawać swoje prace musimy stawiać na unikatowość projektów. Oczywiście możemy czerpać inspiracje z już wykonanych i wypuszczonych do sprzedaży produktów, ale nie możemy ich kopiować.


Jest to bardzo ważne, ponieważ możemy ponieść nawet prawne konsekwencje, gdy jakaś firma zauważy, że kopiujemy ich wzory. 

Czasami faktycznie okaże się, że zrobiliśmy taki sam kształt zawieszki, jakim posługuje się znana marka, ale było to nie umyślne. Wtenczas warto zachować swoją pracę, ale nie rozpowszechniajmy jej wśród znajomych.

13:57, polkascra
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 27 czerwca 2013

Sporym hitem tego sezonu stały się wisiorki z kryształów górskich owinięte srebrnym drucikiem. Jednak taka technika wykonywania biżuterii ma swoją specjalną nazwę. Mówimy o technice wirewrappingu czyli po prostu owijania drutu na różnych przedmiotach, dzięki czemu stanowić one mogą elementy ozdobne lub też same w sobie stają się sztuką biżuterii. 


Jednak technika ta nie należy ani do prostych, ani do tanich. Najpierw musimy kupić sobie kamienie o różnych kształtach, na których ćwiczyć będziemy swoje zdolności manualne. Potrzebny będzie nam też drut: posrebrzany, srebrny, miedziany, a dopiero gdy nabędziemy umiejętności złoty.

Z początku musimy dojść do tego jak najlepiej nam się pracuje z tym materiałem, bowiem każdy musi znaleźć swój sposób. Najczęściej z początku jest to tylko owijanie kamieni dookoła i robienie pętelki, aby móc zawiesić je na łańcuszku, ale później będzie można komponować inne wzory.

kolczyki

 

Kolczyki, które możemy zobaczyć na zdjęciu także zostały wykonane tą metodą. Niefachowe oko mogłoby uznać, że to robota maszyny, jednak jeśli opanujemy tę technikę sami będziemy mogli tworzyć takie małe dzieła sztuki.