Blog > Komentarze do wpisu

Wirewrapping

Sporym hitem tego sezonu stały się wisiorki z kryształów górskich owinięte srebrnym drucikiem. Jednak taka technika wykonywania biżuterii ma swoją specjalną nazwę. Mówimy o technice wirewrappingu czyli po prostu owijania drutu na różnych przedmiotach, dzięki czemu stanowić one mogą elementy ozdobne lub też same w sobie stają się sztuką biżuterii. 


Jednak technika ta nie należy ani do prostych, ani do tanich. Najpierw musimy kupić sobie kamienie o różnych kształtach, na których ćwiczyć będziemy swoje zdolności manualne. Potrzebny będzie nam też drut: posrebrzany, srebrny, miedziany, a dopiero gdy nabędziemy umiejętności złoty.

Z początku musimy dojść do tego jak najlepiej nam się pracuje z tym materiałem, bowiem każdy musi znaleźć swój sposób. Najczęściej z początku jest to tylko owijanie kamieni dookoła i robienie pętelki, aby móc zawiesić je na łańcuszku, ale później będzie można komponować inne wzory.

kolczyki

 

Kolczyki, które możemy zobaczyć na zdjęciu także zostały wykonane tą metodą. Niefachowe oko mogłoby uznać, że to robota maszyny, jednak jeśli opanujemy tę technikę sami będziemy mogli tworzyć takie małe dzieła sztuki.

czwartek, 27 czerwca 2013, polkascra

Polecane wpisy